Podhalańska architektura

W Murzasichlu znajduje się tradycyjny drewniany Kościół pod wezwaniem NMP, który został wzniesiony ponad 50 lat temu, przez mieszkańców miejscowości. Kościółek, utrzymany w duchu tradycyjnego budownictwa jest idealnym przykładem podhalańskiej architektury, a odprawiane w nim msze, pasterki czy jasełka to doskonała okazja, aby podziwiać lokalne tradycje i kulturę, wyrażającą się w gwarze, śpiewie i folkowych strojach.

Idealne ferie zimowe

Murzasichle to świetna baza wyciągów. W obrębie miejscowości znajduje się kilka wyciągów, w tym znany ośrodek Małe Ciche z trasami o średniej trudności. Trasy doskonale nadają się dla zaawansowanych oraz początkujących narciarzy a także rodzin z dziećmi, gdyż na terenie wyciągów znajdziecie tory saneczkowe oraz trasy do zjazdu na oponach. Na każdym z wyciągów znajduje się dobrze zaopatrzona baza gastronomiczna a także wypożyczalnie i szkółki narciarskie.

Wodne rozrywki

Będąc na Podhalu, punktem obowiązkowym jest odwiedzenie basenów termalnych, w których możecie Państwo zażyć dobroczynnych kąpieli w naturalnie gorących wodach bogatych w minerały. Baseny w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej czy Szaflarach to istne wodne parki rozrywki, oferujące wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. W Zakopanem znajduje się również Aqua Park, który oferuje różnej głębokości baseny, zjeżdżalnie oraz saunarium.

Pieszo na szczyt

Murzasichle to miejscowość znajdująca się na pograniczu Tatrzańskiego Parku Narodowego, dlatego polecamy Państwu zażywane aktywności ruchowej, wędrując szlakami turystycznymi prowadzącymi w Tatry. Najbliższe wejścia do TPN znajdują się w Brzezinach, na Jaszczurówce, w Toporowej Cyrhli oraz w Kuźnicach. Można z nich rozpocząć wyprawę na Halę Gąsienicową, Zawrat, Kasprowy Wierch, Giewont, Nosal i wiele innych. Polecamy również szlaki rowerowe otaczające miejscowość.

Widokowe Murzasichle

Nasza miejscowość znajduje się u podnóża Tatr, z pól i szlaków można podziwiać piękne panoramy. Miejscowość znajduje się na wysokości ok. 820-950 m n.p.m., na zboczach wzgórz Budzowy Wierch i Za Sichłą. Jest to idealne miejsce na organizację kuligów z paleniem ogniska i pieczeniem kiełbasek. Popularne są również przejażdżki na quadach lub skuterach śnieżnych.

Na słynnych Krupówkach

Zakopane, czyli główny punt programu w urlopie na Podhalu. To właśnie tutaj przespacerujecie się słynnymi Krupówkami, zrobicie sobie zdjęcie z białym misiem oraz znajdziecie mnóstwo sklepów i karczm regionalnych. Na słynnym deptaku zakupicie prawdziwego oscypka lub oryginalną góralską chustę, która jest idealnym pomysłem na prezent z gór. Od nas do Zakopanego macie 10 km.

Skoki narciarskie

Wielka Krokiew w Zakopanem to miejsce, które trzeba zobaczyć nawet nie będąc fanem sportów zimowych. To właśnie tutaj sławił Polskę Adam Małysz i Kamil Stoch oraz cała reprezentacja Polski. Skocznia naprawdę robi wrażenie, dlatego warto wyjść na sam szczyt. Zimą obok skoczni działa mały wyciąg dla dzieci i początkujących narciarzy, latem organizowane są zjazdy na pontonach z jej stoków.

Kolejką w góry

Prawdziwy klasyk podhalańskiej wycieczki to wyjazd na Kasprowy Wierch koleją linową. Na szczycie czekają na Was imponujące widoki, stacja meteorologiczna oraz klimatyczna karczma w góralskim stylu. Kolejką dojedziecie również na słynną Gubałówkę. Na której znajduje się np. tor saneczkowy, góralska karczma widokowa oraz różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.

Najsłynniejsza z gór

Giewont czyli Śpiący Rycerz czuwa nad całym Podhalem. Każdy, kto czuje się na siłach musi koniecznie wybrać się na szczyt aby stanąć pod żelaznym krzyżem. Taka wycieczka wymaga oczywiście odpowiedniego przygotowania, dlatego warto przed wyruszeniem w trasę zadbać o odpowiedni obuwie, zapas wody i ubranie ochronne, oraz poinformować kogoś o wyprawie.